The Crossing Dizi Konusu ve Oyuncuları

Daha önce izlediğim yabancı dizilerden hiçbirine bloğumda yer vermemiştim. Bu durum şu ana kadar izlediğim en iyi yabancı dizinin The Crossing olduğu anlamına gelmiyor tabii ki. Lakin Dexter gibi birkaç efsane diziye ısınamayan birine, yani bana bu konuyu açtıracak kadar izlenesi bir dizidir. Konusu ve oyuncuları bakımından sizi etkileyeceğine eminim.

Tahminimce bu dizi üç veya dört sezondan oluşacak. Konu itibariyle rahat iki sezon daha devam edeceğini söyleyebilirim. Dizi bu yönde zengin bir içeriğe sahip.

Dizi adı: The Crossing
Yapımcı, kanal ve resmi sitesi: American Broadcasting Company (ABC)
Tükçe karşılığı: Crossing’in kelime anlamı  “deniz yolculuğu”dur, daha doğrusu diziye en uygun olan anlamıdır. Yaygın olarak geçit anlamında kullanılmaktadır.
IMDb puanı: 7.3/10
Yapımcıları: Jay Beattie ve Dan Dworkin
Dili: İngilizce
Ülke ve çekim yeri: ABD
Yayın tarihi: 19 Mart 2018

Dizi tam bir Amerikan yapımı, dizi baştan sona Amerikan kültürünü en ince detaylarına kadar yansıtıyor. Şerif, federaller, FBI, kahramanlıklar, süper güçlere sahip insanlar, ezilenler, güçlüler ve dahası.

The Crossing Dizisi

The Crossing Konusu

Dizinin en can alıcı noktası şüphesiz zamanda yolculuk yapan insanlar. Gelecekte büyük bir savaş çıkıyor ve insanlar Apex’ler tarafından öldürülmeye başlanıyor. Bir grup insan Apex’lerden kaçmak için geçmişe yolculuk yapıyor. Geçmişe yolculuk yapan beş yüz insan hesaplanamayan bazı nedenlerden ötürü denizin derinliklerine ışınlanıyor. Sadece kırk yedi kişi sahile çıkarak hayatta kalabiliyor. Dizinin tanıtımlarında kırk yedi kişiden bahsedilsede bu rakam kırk sekiz sanırım. Diziyi izleyince analayacaksınız.

Apex’ler kendilerini yeni nesil insanlar olarak tanımlıyor. Gelişmiş fiziksel özellikleriyle normal insanlara göre çok çok daha güçlü ve yetenekliler.

Peki diziye heyecan katan konu ne?

Yüz elli yıl geçmişe gelen kırk yedi kişinin arasında bir Apex var. Daha da ilginç olan, tam on yıl önce başka bir grup Apex’leri oluşturan unsurları en başından yok etmek için dünyaya gelmiş ve bir çoğu devlette konum sahibi oldu. Aralarından ulusal güvenlik bakan yardımcısı ve FBI görevlisi var. Bu kişiler Apex’leri yok etmek için birçok yasa dışı suça karıştıkları için kimliklerinin ortaya çıkmasını istemiyor. Bu yüzden kırk yedi kişinin hayatı tehlikededir.

Dizide bilim kurgunun çok abartılmadığını söyleyebilirim. Sağda solda ışınlanan, uçan Apex’ler yok. Dizinin en güzel yanı, gizem hiç bir zaman bitmiyor. Her bölümde şaşırtıcı konular gelişiyor. Kötü rolünde olanların aslında iyi, iyi rolünde olanların aslında kötü olduğuna tam kanaat getirirken bir olay gelişiyor ve kafanızda tekrar soru işaretleri dolaşmaya başlıyor. Heyecanla, sıkılmadan izleyeceğinize eminim.

Devletin ve haklık mültecilere karşı tutumunu birçok açıdan yansıtan sahnele yer verdiği için tartışmaların odak noktası oldu. Daha doğrusu konusu itibariyle yer vermek zorunda. Malum bu günlerde dünya mültecilerle ilgili büyük bir imtihanda.

Oyuncular gayet başarılı. Daha iyi olabilirdi dediğiniz sahnelere kesin rastlarsınız. Genel olarak başarılı bir oyunculuk var diyebiliriz.

Dizi hakkında güncel bilgiler: Google The Crossing

The Crossing Oyuncuları

Başrolleri Steve Zahn ve Natalie Martinez paylaşıyor. Aslında bu dizide başrol niteliğini taşıyan birçok karakter var. En ön planda olanları paylaştım. Dizinin bütün oyuncu kadrosunun listesini paylaşacağım.

The Crossing Oyuncuları Steve, Natalie, Sandrine, Georgina
The Crossing Oyuncuları Grant, Jay, Simone, Kelley

Benim en beğendiğim oyuncu tartışmasız Natalie Martinez’dir. Oldukça etkili yüz ifadeleri var. Sırf Natalie için bile izleyeceğim bir dizidir. Biraz tombik ama olsun.

Natalie Martinez – The Crossing dizisindeki Apex. Dizideki adı Reece.

Bütün oyuncu kadrosu listesi ve canlandırdıkları karakter isimleri

Steve Zahn – Jude Ellis Natalie Martinez – Reece Rob Campbell – Paul Rick Gomez – Nestor Rosario Marcuis Harris – Caleb Grant Harvey – Roy Aronson Jason William Day – Hanger Guard Lexie Huber – Survivor Lionel Marye – Refugee Luke Camilleri – Thomas Christian Michael Cooper – Oliver Ellis Sandrine Holt – Emma Ren Josette Canilao – Naomi Barbara Eve Harris – Lydia Doyle Toby Hemingway – Gabe Alison Wandzura – Amy Ellis Devielle Johnson – Carter Tristan Shire – EJ Maddie Phillips – Holly Derek Schnobb – Rachel’s Friend Vaughan Winmill – Father Jay Karnes – Craig Lindauer Simone Kessell – Rebecca Kelley Missal – Hannah Luc Roderique – Bryce Foster Bailey Skodje – Leah Omid Abtahi – Jake Natalie Brown – Mayor Vanessa Conway Leif Gantvoort – Luke Stefania Indelicato – Aide Andres Joseph – Dr. Fleischer Rowan Schlosberg – Vivek Cameron Park – Partner Frank C. Turner – Beach Comber Ryan McDonell – Deputy Rawlins Tracy Waterhouse – Nurse Bernardo Badillo Jack Conley – Shane Doucette Aadila Dosani – Abigail Lee Majdoub – Mason Spencer Yvonne Chapman – Kate Brian Markinson Tommy Bastow – Marshall Georgina Haig – Dr. Sophie Forbin Melinda McGraw – Dr. Greta Pryor Shannon Chan-Kent – Claire Brooke Smith – Diana Wolé Parks – Martin Wonser De-Gbon – Artist Refugee Raresh DiMofte – Viktor Brad Kelly – Security Guard Sachin Sahel – HSI Garfield Wilson – Contractor Steve Baran – Steven Daniel Boileau – Deckhand Matt Hamilton – Contractor Anthony Harrison – Senator Howe Darcy Laurie – Eli Jason McKinnon – Cory Mack John Perrotta – Fishing Guy Philip Cabrita – Cashier Evan Gillmore – HSI Guard Julien Hyacinthe – Security Guard Jorge Vargas – Deckhand Karen Holness – Woman Apex Elizabeth Bowen – Local Jesse Hutch – Man Apex Michael Kruse-Dahl – Drew Bill Marchant – Gerry Milah Thompson – Eight-Year-Old Rachel Gabe Khouth – Local Roman Podhora – Kurt Cooper Michael Antonakos – Greg Steve Harris – Beaumont Coby Ryan McLaughlin Kiefer O’Reilly – Aaron Carmel Amit – Grace Byron Bertram – Mugger William MacDonald – Woodrum Nicole Anthony – Medical Officer Joanne Brandon – Deputy Grace Chin – Cardiologist Zoe Fraser – Pretty Refugee Dominic Mariche – Little Boy Daniel Bacon – Bureaucrat Art Kitching – Doctor Andy Nez – Frank Laara Sadiq – Inspector General Shane Dean – Local Jesse Reid – Tech Consultant Klarc Wilson – Apex John Prowse – Local Anthony Shudra – Young Marshall imon Longmore – Local Patrick Doyle – Angry Man Mike Tallermo – Fairgoer Gerardo Barcala – Refugee Nigel Brighton – Fairgoer John D’Leo – Will

İzlediğinize asla pişman olmayacağınız bir dizidir. Şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Anasayfa » Dizi Film » The Crossing Dizi Konusu ve Oyuncuları

“The Crossing Dizi Konusu ve Oyuncuları” üzerine 12 yorum

 1. Karakterine gömülen, bir bütün olan gördüğüm en iyi oyuncu Sandrine Holt’dur. Ayrıca böyle bir güzellik yok. Hayran oldum resmen. Çok kaliteli bir oyuncu.

  Cevapla
 2. Muhteşem bir diziyi kaleme almışsınız. Tanıtım güzel olmuş. Dizide şerif daha baskın bir karakter olabilirdi diye düşünüyorum. Biraz sönük kalmış gibi.

  Cevapla
 3. Bir insan ağırlığın webmaster dünyasını ilgilendiren konulara yer verildiği bir sitede nasıl olurda böyle bir dizide ilk sayfada yer alır. The Crossing konusu yazıyorum sizin site, oyuncuları yazıyorum sizin site. Siz bir dizi sitesi değilsiniz ki. Adamlar dizi siteleri için gece gündüz içerik kasıyor üst sıralara çıkmak için. Harbi şaşırtıcı bir durum.

  Cevapla
 4. Bence de öyle çok kaliteli oyuncuları olan veya iyi oyunculuk sergileyen birini göremedim. Çerezlik bir dizi olarak yorumlayabilirim.

  Cevapla
 5. Harika bir dizi. Öneri için sağ ol. Bu arada tasarımınızı değiştirmişsiniz. Yine çok sade ve şık. Beğendim.

  Cevapla

Yorum yapın

birblog.com tarafından inşa edildi.